השקעות בתחום הנדלן

אם אתם חושבים להתחיל להשקיע בתחום הנדלן בטח יש לכם התלבטויות לגבי דרך ההשקעה. האם לעשות הכל באופן עצמאי או להשקיע דרך חברת נדלן. כל סוגי הנכסים, אם מסחריים ואם דירות מגורים, דורשים ניהול ותחזוקה שוטפים כדי לוודא שההשקעה מחזירה את ערכה והנכסים מניבים תשואה מספקת.

כאשר בוחרים האם לנהל את הנכסים לבד או דרך חברת ניהול נדלן יש הרבה אספקטים שצריך לבחון בנוגע לסוג ההשקעה שאתם מעוניינים לעשות והזמן שאתם יכולים להשקיע.

לניהול נכסים באמצעות חברת נדלן יש יתרונות רבים. תחילה, יש להן ידע ונסיון בתחום הנדלן והן יוכלו להכווין אותך כמשקיע. מעבר לכך, השירות שמציעה חברת ניהול נדלן כולל בדרך כלל את כל העניינים שקשורים לנכס. אם מדובר במציאת שוכרים, מכירת הנכס, ניהול והכנת חוזי שכירות, תחזוקה של הנכס, גביית כספים וייצוג מלא מול השוכרים. אם אתם מחפשים דירות להשקעה בבאר שבע ,חיפה, בתל אביב או באר שבע קרקעות להשקעה בעפולה או בשפלה אבל אתם לא רוצים לבזבז יותר משעה בשבוע במעקב אחר מצב ההשקעה והדוחות, זו אפשרות מצויינת.

מצד שני יש לבחון את העלויות שכרוכות בכך. במקרים מסויימים ההוצאה הכספית גבוהה מכדי להיות משתלמת, והמיסוי גבוה בהרבה מאשר בטיפול יחידני בנכס. למשל במקרים של השכרת דירות למגורים יהיה מומלץ מאוד לבחון את האפשרות להשכיר ללא חברת נדלן אלא באופן פרטי בגלל הבדלי המיסוי הגדולים. המצב דומה בהשקעות של קניית ומכירת נכסים מסחריים. טיפול עצמי בניהול נדלן יכול להתאים לבעלי זמן פנוי כמו פנסיונרים, או למי שמעוניין בכך כעבודה במשרה מלאה. הדבר ידרוש מכם כמנהלי נכסים ללמוד את תחום הנדלן וההשקעות, ולכן אינו מתאים לכל אחד.

בנוסף תצטרכו להתמודד עם כל ההיבטים שבתחזוקת הנכס כמו איתור השוכרים, טיפול באחזקה או שכירת חברת אחזקה, חוזים, וניהול דוחות עצמאי למעקב אחרי החזרת ההשקעה.

בסופו של דבר כל השקעה לגופה. בחנו את היכולות שלכם בתחום ניהול הנדלן, והאם יהיה לכם זמן פנוי לכך. אם בחרתם להשקיע דרך חברת נדלן בחנו את האפשרויות השונות, את המיסוי על הנכסים השונים וסוגי ההשקעות, ואת דמי הניהול שגובות חברות הנדלן על הטיפול בנכסים שונים.