כיצד שיפוץ המרפסת משפר את איכות החיים

קיומה של מרפסת יכולה לשדרג משמעותית את חיינו בבית, העובדה שבכל עת שנבחר נוכל לצאת למרפסת ולהתענג על כוס קפה, וספר או עיתון וליהנות ממזג האוויר ביום יפה, יכולה להפוך את החיים שלנו בבית להרבה יותר מהנים. לעומתם, דיירים שיש ברשותם מרפסת אך פחות מנצלים אותה או משתמשים בה יכולים ליהנות מהשטח אותו תופסת מרפסת בבית, על ידי סגירת המרפסת ובכך בעצם להרוויח חדר נוסף, לכל צורך או מטרה לה הם זקוקים.

שימוש בדקים לשיפוץ מרפסת
אחת האפשרויות העומדות בפני מי שמתכנן לשפץ מרפסת, היא לעשות שימוש בדקים. ישנה אפשרות לעצב כל חלל חיצוני באמצעות שימוש בדקים. דקים המותקנים בחלל חיצוני, יוצרים תחושה של מרחב, יוצרים אווירה אינטימית ותחושה נעימה וכיפית. השוק מציע עבורנו מבחר רחב של סוגי דקים, ניתן לרכוש דקים מסוגים שונים של עץ, בצבעים שונים, עיצובים שונים וגימורים שונים,  זאת בהתאם לאווירה ולסוג העיצוב אותו אנחנו רוצים ליצור במרפסת שלנו ובהתאם לפונקציונאליות שלה. ניתן לשלב  עם דקים פרטי ריהוט גינה מעץ, אדניות של עציצים ופרחים ובכלל, להפוך את המרפסת לפינת חמד מהנה ושקטה עם אזור ישיבה אטרקטיבי, הנמצאת בתוך הבית ומאפשרת לכם בריחה מהלחצים ומהיומיום בכל שעה בה תבחרו.

סגירת מרפסת
במידה ובבית ישנה מרפסת, אך בני הבית לא מרבים להשתמש בה והיא בעצם הופכת לסוג של שטח לא מנוצל, קיימת האפשרות לסגור את המרפסת בעזרת ברזנטים ולהפוך אותה לחדר נוסף בבית. למקם בחדר שולחן וכמה כסאות בר יהפוך את החדר למעין טרקלין לקבלת אורחים. סגירת המרפסת תאפשר הגדלה של חלל הבית וניצול החלל הזה יכול לשפר מהותית את איכות החיים בבית. יתרון נוסף של סגירת מרפסת יבוא לידי ביטוי ב איטום טוב יותר לבית מפני רעשים חיצוניים ומפני שינויי מזג אוויר אשר יכולים להיות מאוד מורגשים בעצם קיומה של המרפסת בבית.

מרפסת פתוחה
מי שרוצה דווקא ליהנות יותר מהעובדה שיש בשטח הבית שלו מרפסת פתוחה, יוכל לעצב אותה, לשפץ אותה וליהנות ממנה הרבה יותר ממה שהוא נהנה ממנה כרגע. כיום בעקבות התפתחויות טכנולוגיות רבות בתחום העיצוב בכלל ועיצוב המרפסות בפרט, ניתן לעצב את המרפסת במגוון רחב של דרכים ובשילוב של מבחר רחב של אלמנטים כמו שילובים של זכוכית בניית פרגולות ועוד מגוון רחב של אלמנטים. ישנה אפשרות לסגור את המרפסת באופן חלקי וליהנות מהמרפסת בכל ימות השנה, בקיץ מהחלק הפתוח והחשוף וימים הגשומים של החורף מהחלק הסגור. שיפוץ ועיצוב של מרפסת והתאמתה לצרכים שלנו ממנה יכולה לשדרג משמעותית את איכות החיים בבית שלנו.

נוכל להפוך את המרפסת לסוג שך גינה קטנה או פינת חמד ירוקה ומוצלת בה נוכל לארח, לאכול ארוחת צהריים או ערב או סתם לשבת ביום יפה עם כל המשפחה וליהנות מיום יפה ומהאווירה הכיפית שיצרנו בה.