שיפוץ דירות – חלום או סיוט?

כל בעל דירה מעוניין לשפץ את דירתו מפה לשם. בין אם מדובר בצביעה פשוטה של הקירות ועד הוספת חדר או קומה שלמה. שיפוץ דירות אינו דבר פשוט ועל מנת לבצעו לעתים רבות יש צורך להזמין אנשי מקצוע.
אנשי מקצוע מעטים עובדים בצורות לא כל כך כשרות ועל מנת לא ליפול בפח ישנו צורך לבדוק היטב את הכשרותיו ונסיונו של אותו בעל מקצוע. שיפוץ דירות, בעיקר כאשר מדובר בשיפוץ גדול ומשמעותי, דורש היערכות מראש ותקופה לעתים לא קצרה בכלל של אי נעימות או חוסר נוחות בבית עצמו. ולעתים אף דורש המצאות מחוץ לבית למשך תקופת השיפוץ. ישנן לא מעט סכנות בהמצאות בבית בזמן שיפוץ שצריך לשים לב אליהן, במאמר זה ננסה לעסוק בנושא בצורה מתומצתת על מנת להעניק לקוראיו מעט יותר ידע והבנה בנושא.

שיפוץ בדירה – הכנות וסכנות

ההכנות וההיערכות לשיפוץ כוללים בין היתר את תוכנית השיפוץ. לעתים מדובר בהריסה של קיר או בבניית חדר נוסף. ישנו צורך להכין את התוכניות ולפעול על פיהן. לפנות למספר אנשי מקצוע העוסקים בתחום ולבצע תיאום ביניהם, על מנת שתוצאות השיפוץ יהיו לשביעות רצוננו המלאה. כמו כן ההכנות כוללות סידור מקום שינה עבור הילדים, אם ישנם ועבור כל דיירי הבית בכלל. במידה והשיפוץ משמעותי, ישנן סכנות אשר אליהן צריך לשים לב. למשל – חלקי קרשים או מסמרים חלודים הנמצאים על הרצפה, עלולים לגרום לנזק ולפציעות אצל אנשים. שברי קירות, אדי צבע וחומרים רעילים שונים עלולים לסכן את השוהים בבית שלא לצורך העבודות עצמן.

תוצאות השיפוץ

כאמור, שיפוץ דירות כולל בתוכו חוסר נעימות, אך תוצאותיו לאחר תכנון והתנהלות נכונים, שווה את הסבל. לאחר שהשיפוץ יסתיים ניתן לחזור אל הבית ה"מחודש". בעיקר לאחר ניקיון, התחושה בו תהיה כמו במעבר לבית חדש. בית משופץ מעניק תחושה טובה ונעימה, תחושת הישג ומשמעות עבור בעלי הבית. כל אחד זקוק לחידושים ולשבירת שיגרה ובמיוחד אם השיפוץ נעשה לרגל התרחבות המשפחה או סיבה אחרת, שביעות הרצון מהתוצאה תהיה כפולה ומכופלת. הקפידו לעשות זאת בחוכמה והתוצאה תפתיע אפילו אתכם..